×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 561

ПРЕС ЦЕНТАР

На 5-6 Април 2017, Скопје се одржа дводневна работилница на тема „Имплементација на најдобрите меѓународни практики за подобрување на квалитететот на сметководствени услуги„, во организација на Институтот на овластени сметководители и сметководители и Сојузот на сметководители на Република Македонија.
Подобрување на условите и квалитетот на сметководствената професија, преку имплементација на најдобрите меѓународни практики е целта на стручната работилница на сметководители со меѓународно искуство во организација на Институтот на овластени сметководители и сметководители (ИСОС) и Сојузот на сметководители на Република Македонија.

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје,
Република Македонија

T: +389 (0)2 3200030
E: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.