Институт на сметководители и овластени сметководители на Македонија

Инфо:

  • Институт на сметководители и овластени сметководители на Македонија ги обединува сите сметководители во Република Македонија.

Контакт форма

Испратете е-порака. Сите полиња со ѕвездичка (*) се задолжителни.

Линкови

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје,
Република Македонија

T: +389 (0)2 3200030
E: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.