×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 561

Најнови информации

Регулаторната комисија за енергетика објави Одлука за определување на највисоки цени на одделни нафтени деривати со која се врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,09%, односно за 0,74% во однос на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија од 27.11.2017 година.

На листата на УЈП 4.275 должници

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.12/2017 за долгови доспеани до 31.08.2017 и неплатени до 30.11.2017 година.

Стапката на раст на бруто-домашниот производ (БДП) за третото тримесечје од 2017 година е 0.2%, објави Државниот завод за статистика.

Индексот на трошоците на живот и индексот на цените на мало, во ноември 2017 година во однос на претходниот месец, изнесува 100.2, објави Државниот завод за статистика.

Страница 6 од 49

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје,
Република Македонија

T: +389 (0)2 3200030
E: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.